Logo
Image
W ciągu prawie dwóch lat mieszkania w Wieliszewie przekonaliśmy się o tym, że także i miejscowym włodarzom i mieszkańcom dobro przyrody leży na sercu. Nie dziwi mnie sprzeciw mieszkańców naszej gminy wobec planowanej trasy przebiegu szybkiej kolei.
Czytaj więcej...
Michał Czernecki, aktor, mieszkaniec gminy Wieliszew. Ambasador kampanii społecznej „Stop kolei, która niszczy”.
Image
Od kilku lat jestem związana z Topoliną, która jest moją oazą spokoju. To tutaj przyjeżdżam, by nabrać sił, wsłuchiwać się w odgłosy natury. Nie wyobrażam sobie, by teraz wsłuchiwać się w odgłosy pociągów.
Czytaj więcej...
Agata Buzek, aktorka, mieszkanka Topoliny. Ambasadorka kampanii społecznej „Stop kolei która niszczy”.
Image
Image
Nie miałam pojęcia, że tak blisko Warszawy znajdują się takie zachwycające tereny: lasy, łąki, mokradła, pola, jeziorka, dostojna Narew…. i ten zapach rozgrzanej słońcem ziemi, sosen i traw. Chciałabym kiedyś tutaj, w otoczeniu tej wspaniałej przyrody szczęśliwie i spokojnie się zestarzeć.
Czytaj więcej...
Magdalena Wójcik, aktorka, mieszkanka Kałuszyna. Ambasadorka kampanii społecznej „Stop kolei która niszczy”.
Image
Przeprowadziłam się do Wieliszewa wiedząc, że za drzwiami mam las, łąki, rzekę i mogę przemierzać długie kilometry bez przeszkód i oddychając świeżym powietrzem. Nie możemy dopuścić do zniszczenia tych cennych tras, tej wyjątkowej inicjatywy.
Czytaj więcej...
Patrycja Bereznowska, ultramaratonka, mieszkanka gminy Wieliszew. Ambasadorka kampanii społecznej „Stop kolei która niszczy”.
Image
herb

Gmina Wieliszew

Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1
05-135 Wieliszew